Polyester Frigo Kasa Özellikleri Nelerdir?

Taşımacılık sektöründe taşınacak farklı özellikteki ürünlerin bozulmaması ve güvenli bir şekilde taşınabilmesi için farklı özellik ve yapılarda kamyonet veya tır kasaları tercih edilmektedir.

Taşımacılıkta belki de en riskli olan süt, süt ürünleri, tavuk, et ve et ürünleri gibi çabuk bozulabilecek yiyecek ve içeceklerin taşınması olabilir. Bu ürünlerin taşınması için de genellikle kamyonet ve tır kasaları için polyester frigo kasa tercih edilmektedir.

Polyester Frigo Kasaların Özellikleri Nelerdir?

  • Polyester frigo kasalar, özellikle ısı değişimlerinden etkilenebilen gıda maddeleri, bazı kimyasal maddeler ve ilaçların taşınması için tasarlanan ve imal edilen bu kasalarda taşınacak ürünün özelliğine, boyutuna göre tasarlanmakta olup isteğe göre değişebilen bir soğutucu ünitesi de bulunabilen kasalardır.
  • Preslenmiş mono blok polyester yapılı sanwich panelden oluşmakta olup kasa duvar kalınlığı taşınacak ürün grubunun özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak duvar kalınlığı 35-125 mm arasında olmaktadır.
  • Duvarların içi ve dışı isteğe bağlı olarak; polyester, galvaniz ya da alüminyum olabilmektedir. Polyester kasa panellerin yüksek ısı altında preslenmesi yapılarak mukavemeti artırılmakta ve böylelikle ürünün kullanım ömrü artırılmaktadır.
  • Polyester frigo kasa imalatında dikkat edilen bir diğer özellik ise kasa tabanıdır. Burada da yine kasada taşınacak ürünün özellikleri etkili olmaktadır.

Neden Polyester Frigo Kasaları Tercih Etmelisiniz?

  • Farklı ürün gruplarının taşınmasında oldukça güvenli olan polyester frigo kasalar kullanılan yapı malzemelerinin özellikleriyle ve öz frigo kasa kalitesiyle sizinle.
  • -18 ile +4 derece arasında değişebilen ısı özelliğine sahip olup istediğiniz sıcaklığın kasanızda muhafaza olmasını sağlayabilirsiniz
  • Taşınacak ürün grubunun özelliğine göre polyester, alüminyum gibi yapı maddelerinden imal edilebilme özelliği sunar
  • Isı değişimiyle çabuk bozulabilecek yiyecek, içecek ve ilcaların taşınması için uygun sıcaklığı sağlamak için özel soğutucu üniteleri koyulabilmektedir
  • Kullanılan yapı malzemelerinin kalitesine ve özelliğine göre uzun süreli kullanım sağlayarak maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlar bu ve bu gibi özelliklerinden dolayı öz frigo kasa kalite ve güvencesiyle istediğiniz boyut ve yapıdaki kasaya sahip olabilirsiniz.
  • Polyester frigo kasalarda fiyatlar kasanın imalatında kullanılan yapı maddesine, kasanın boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir.